Yapılan İşler

« Tüm Yapılan İşler


YENİ YÖNETİM OLARAK NELER YAPTIK? ( 01.04.2012- 01.07.2012 arası)
16.07.2012

YÖNETİM OLARAK NELER YAPTIK ?
(01.04.2012-01.07.2012 arası)


1.    ARITMA SİSTEMİ
Arıtma sistemi MİRANDA firması tarafından monte edildi. Elektrik bağlantıları ve atık taşıma kanalları kooperatifimizce tesis edildi. Arıtılmış suyun drenaj noktası tesbit edildi. İl çevre müdürlüğünden onay almak için proje başvuru dosyası hazırlanıyor. İl çevre müdürlüğü onayı alındıktan sonra, ASKİ’ye kanal vizesi için başvurulacak.

2.    VAZİYET PLANI
5 harita mühendisi imzalı vaziyet planı çizdirilmiş ve Gölbaşı Belediyesi’nin onayı alınmıştır.

3.   OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ
Çimlerin sulanması için tesis edilmiş olan otomatik sulama sistemi kış çıkışı komple bakımı yaptırılarak, devreye alınmıştır. Ancak 2 hafta kadar sonra ,          otomatik sulama sisteminin elektronik beyni sık yaşanan elektrik kesilmeleri     sırasında arızalanmış ve değiştirilmesi gerekmiştir.

4.    2. GRUP SU KUYUSUNUN BAKIMI
Grup su kuyusunun bakımı yaptırılmış, çürümüş boruları değiştirilmiş ve boru
eklenerek dalgıç pompa 12m daha derine çekilerek, 96 m’ye indirilmiştir.

5.    GENEL KURUL
Genel kurul; hazırlıkları tamamlanarak, 20 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Sonuçları üyelerimize posta yoluyla ulaştırıldığı gibi , WEB sayfamızda da ayrıca yayınlanmıştır.

6.    BASKETBOL SAHASI
Basketbol sahasının betonu dökülmüş olup, kurumasını müteakip basketbol/voleybol/tenis çizgileri çekilecek, potalar/direkler dikilecek ve ağlar takılacaktır.

7.    ESKİ ARITMA BETONARME İNŞAATININ YIKILMASI
Eski arıtma betonarme inşaatı yıkılarak, yeri tesviye edilmiş ve çimlendirilmiştir.
     
8.    2.GRUP YOL ÇÖKMESİ ve 2.GRUP İÇİN ALTERNATİF YOL
2.gruba giden yolun çöken kısmının ıslah edilmesi, yolun asfaltlanması ve ikinci bir alternatif yol için gerek Gölbaşı Belediyesi ile ve özellikle de Büyükşehir Belediyesinin her seviyedeki yetkilileri ile görüşmeler yapılmaktadır. Ağustos ayı sonuna kadar çöken kısmın ıslah edilmesi beklenmektedir. Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki aylardaki aşırı yoğunluğu nedeniyle alternatif yolun yapımı muhtemelen daha sonraki yıllara kayacaktır.

9.    2.GRUP DOĞAL GAZ HATTI
2.gruba giden yolun çöken kısmının altından dolgaz hattı da geçmekte olup, toplam 2 metrelik çökmenin basıncını taşımaktadır. Bu nedenle Başkent Doğalgaz’a yapılan başvurularla doğalgaz kaçağı kontrolu yaptırılmış, ayrıca yazılı başvuru ile doğalgaz hattının güzergahının değiştirilmesi talep edilmiştir.

10.    BAHÇE ÇİMLEME FAALİYETLERİ
Evlerinde oturmaya başlayan veya evin iç inşaat işlerini tamamlayan komşularımızın bahçeleri Haziran ayı içinde çimlendirilmiştir. Çimlendirilen alan yaklaşık 1100 mkaredir.

11.     İCRA TAKİPLERİ
Aidat borçlarının analizi sürekli olarak yapılmakta olup, ısrarlı olarak aidat ödemeyen ortaklarımız için icra takip süreci başlatılabilecektir.

12.     İSKAN ONAYI SÜRECİ
Gölbaşı Belediyesi ile 12m altı yolların kabulü ve yol katkı bedeli konusundaki görüşmelerimiz devam ediyor ve istenen proje plan ve belgeler temin edilmeye çalışılıyor.

13.     ÜYELİK DEVİR İŞLEMLERİ
Bu zamana kadar uygulanmakta olan üyelik devir işlemleri süreci incelenerek,
noter üzerinden yapılması gerekliliği kaldırılmıştır. Üyelik devri için ne gibi belgeler gerektiği WEB sayfasından öğrenilebilir ve indirilebilir, ayrıca kooperatif çalışanlarından temin edilebilir.ÜYE GİRİŞİ
şifremi unuttum
SİTEYE KAYIT OL
"Kayıt Ol" butonuna tıklayarak site kayıt kısmına ulaşabilirsiniz.


DUYURULAR© 2014 - Çevregöl Parlament Sitesi - Her hakkı saklıdır.